neljapäev, 4. mai 2017


Aprill.

Aprillis oli lastega mitmeid väga vahvaid üritusi.

Esimeseks oli väljasõit Piip ja Tuut teatrisse "Pobisejaid" vaatama.
Sõitsime rongiga Baltijaama ja sealt jala mööda mäekülge üles Patkuli vaateplatformi juurde. Päris pikk ronimine tugeva tuulega oli paras jõukatsumine.
Õnneks jõudsime kõik kenasti üles ja teatris meid juba oodati. Kohe kui kohad sisse võtsime hakkaski etendus pihta.
Pobiseja oli selline veider mutike, keda kõik veidrikuks pidasid. Ta rääkis asjade, puude, lindude ja loomadega. Alati käis ringi suure kotiga, mis oli täis asju, mida ta oma õueskäikudelt oli leidnud. Kodus meisterdas ta nendest erilisi mänguasju ja puhus neile elu sisse.
Mulle väga meeldis, et lavastus oli interaktiivne. Lapsed kaasati läbi mängu etendusse sisse läbi erinevate ülesannete. Kasutati ka looduslähedasi taaskasutusesemeid ja materjale. Paljud asjad olid pärist  minu lapsepõlvest.
Peale etendust pakuti taimeteed ja kuivatatud õunu.
Etendus meeldis lastele väga.

Teine õppekäik oli meil Pääsküla rappa.
Lasteaias oli südamenädal ja mis võiks veel tervislikum olla kui paar tunnikest looduses viibida.
5km rada oli kõigile jõukohane. Vahepeal lõime  isegi laulu lahti, et oleks lõbusam astuda.
Nägime metsas kobraste kätetööd. Paar päeva tagasi kui ma rada käisin paika panemas, siis polnud veel puud ära näritud, aga kahe päevaga oli üks päris langetatud ja teine ümberringi ära näritud. On ikka tõesti teravad ja tugevad hambad, et nii jämedad puud läbi närida.
Kuulasime linnulaulu ja metsahääli.Värskes õhus oli mõnus ka keha kinnitada ja kaasavõetud toidul oli hoopis eriline maitse hoolimata sellest, et lapsed olid just hommikusöögilt tulnud.
Tagasi lasteaeda jõudes otsustasime, et kindlasti kordame seda matka veel kui ilmad soojemaks lähevad.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar