esmaspäev, 13. aprill 2020

Kevadiselt.

Meie igapäevaelu on pea peale keeratud, aga igast halvast asjast leiab alati ka midagi head.

Kui kõik halb, mis praegu sünnib kõrvale jätta, siis tegelikult mulle meeldib selline elukorraldus.
2 päeva nädalas käin tööl ja ülejäänud aja saan pühendada kodule, perele  ning  iseendale.

Hea on hommikul ärgata kui tead, et terve toimekas päev on ees ootamas ja kiirustada pole vaja kuskile.
Siiamaani pole veel igav olnud, sest tegevusi leiab alati.
2  nädalat tagasi puhkes õitsele  mu esimene tulp. Nüüd on neid lahti minemas juba mitu, aga esimene on alati eriline.

Eelmisel nädalavahetusel sõitsime Keila-Joale.
Oleme seal muidugi sadu kordi käinud, aga iga kord avastad jälle midagi sellist, mis on eelmistel kordadel kahe  silma vahele jäänud. Seda enam kui päike paistab  nii kutsuvalt ja kevad on täies hoos. Hing ihkabki loodusesse.
Inimesi õnneks eriti ei kohanud ja saime isegi oma lemmiksöögikohta Emmeliine ja Otto sööma minna. Olime seal ainukesed kliendid.Laulasmaal on huvitav bussiootepaviljon.Seinal on raamaturiiul,  kus inimesed saavad bussi oodates raamatu lugemisega aega sisustada. Väga huvitav lahendus. Kirjandust on seinast seina.
Palju on ka lasteraamatuid.

Sellel nädalavahetusel avastasime Väänat.
Olen sealt mitmeid kordi läbi sõitnud nii auto kui jalgrattaga, aga polnud kunagi süvenenud,  mis vaatamisväärsused seal on.
Vääna mõisas tehti suuremahulised restaureerimistööd aastatel 2014-2015. Praegu asub seal kool. .


Kõik oli väga korras. Ka suur park koos tiigiga on hoolitsetud. Mõisa akendel istusid mängukarud. Kõik aknad olid neid täis ja teisel korrusel oli kiri, et kus te olete nii kaua?Pargi ühes küljes on imeline mets. Tekkis selline tunne nagu oleks sattunud muinasjuttu. Natukene õudne ja samas nii ilus. Puud kasvasid risti-rästi, aga kõik olid korralikult hooldatud.

Eestimaal on veel küllaldaselt kohti, kuhu minna ja ilusat loodust nautida. Ei peagi sõitma kaugele.Olge siis tublid ja ärge haigeks jääge. Jalutage, nautige loodust, sõitke rattaga ja turgutage ennast.Vahelduseks tehke suvikõrvitsavormi. Meie perele igatahes maitseb.
Mina asendasin nisujahu riisijahuga ja õli ei pannud. Riivitud juustu jagasin pooleks. Ühe poole segasin taignaga ja teise poole panin vormile peale. On maitsev nii külmalt kui kuumalt.


500 g riivitud suvikõrvitsat
1 suur hakitud sibul
150 g peekonit
muna
5 sl õli
100 g riivitud juustu
120 g nisujahu (u 2 dl)
soola ja musta pipart


VALMISTAMINE

Haki peekon väiksemateks tükkideks, haki sibul. Prae need kuival kuumal pannil krõbedaks.
Riivi suvikõrvits jämedalt. 
Klopi munad õliga ühtlaseks, sega juurde jahu, küpsetuspulber, siis sibula-peekonisegu, riivitud suvikõrvits ja riivitud juust. Maitsesta soola-pipraga. 
Tõsta u 26 cm läbimõõduga vormi, mis on eelnevalt kergelt võiga või õliga üle pintseldatud. 
Kalla võitatud pirukavormi ning küpseta 200-kraadises ahjus umbes 30 minutit, kuni vormipirukas on kenasti kerkinud ja pealt kuldne.

2 kommentaari:

  1. Garbatshok ütles minu kolme aastane laps kunagi vene ajal Kabatshoki kohta … hehehe tuli meelde . Küll on ilusad pildid ja kohad mida külastasite … Nii tublid et käite väljas õhku hingamas .. Kes teil on see ettepaneku tegija ja eestvedaja . Mina ka nii tahaks et mees viiks kuhugile autoga aga ei taha sundida ega paluda .. kui niisama vihjan siis saan aru et ta ei taha kuskile kodust välja minna … ei enne koronat ega ammugi nüü¨d .. Ma tahaks ka loodusesse minna koos termose ja võileibadega aga tema ütleb et miks sa kodu ei taha kohvi juua ... jah on erinevad need inimesed … Naudi niikaua kuni saad ja ära haigeks jää … kalli kalli

    VastaKustuta
  2. Me ikka koos mõtleme.Enne käisime iga kuu kuskil ööbimisega mõisas, aga praegu ei saa. Naersime, et varsti oleme kõik Eesti mõisad läbi maganud.Vahel on vaja koduseinte vahelt välja saada. Mulle meeldib loomulikult ka mu oma kodu ja siin aias on nii hea ning turvaline, aga kui vahepeal ära käid, siis tunned, et kodus on veel parem olla.

    VastaKustuta