reede, 29. juuli 2016


Hüvasti hall Cube.

märts 2012-26 juuli.2016

Arvan, et sa oled küll seda väärt, et sinust üks postitus kirjutada.  Veetsime sinuga koos mitu pikka aastat ja meist said lahutamatud sõbrad nii suvel kui talvel. Sõitsime koos läbi 18643 km ja kindlasti oleks sellel aastal ka ümmrgune arv täis saanud kui ei oleks....
Usun, et olin sulle hea peremees ja hoolitsesin sinu eest hästi. Igal aastal viisin su arsti juurde ja lasin põhjaliku kontrolli ning  hoolduse teha. Kõik haiged kohad tehti terveks ja sa olid peale seda jälle nagu uus. Uued papud ostsin sulle ka üsna tihti, sest meie retked sinuga olid väga pikad. Ega sa mind väga tee peale ka ei jätnud kui need paar kolm korda ära unustada, aga mis sellest enam. Eks ma ise olin ju ka süüdi ja oleksin pidanud seda ette nägema ning  ennetama. Nüüdki oli sinu jaoks aeg kinni pandud, sest su ketaspidurid tahtsid pisut kõpitsemist, aga jah...
Minu jaoks on Nõmme aastakümneid olnud  turvaline koht. Ma pole kunagi kartnud siin ei hilja väljas olla ega ka öösel rõduust lahti hoida. Nüüd sellel teispäeval muutus minu jaoks kõik. Ma ei saa aru ka inimeste ükskõiksusest, Lihtsalt vaatavad rahulikult pealt kuidas varas nii avalikus kohas rahulikult rattalukku läbi lõikab. Alles siis kui mina paanikas oma ratast taga otsisin oli kümmekond inimest minu ümber ja kõik kirjeldasid peensusteni milline varas välja nägi ja kuidas ta ikka vaeva nägi, et lukku läbi lõigata. Isegi seda panid tähele  mis minu rattakorvist välja kukkus ja kuidas ta kõik kokku korjas ning  siis jaama poole kihutas.
 Loodan vähemalt, et sa kuri inimene murdsid oma mõlemad jalaluud, sest rattapidurid olid ju korrast ära. Siiamaani näen unes seda pilti kuidas ma poest väljusin ja post kuhu ratta kinnitasin oli tühi. ja siis hakkab nii, nii kurb...
Aga nagu ütles just mu hea tuttav, et elu ongi triibuline ja peale musta triipu tuleb alati valge. Minul on neid valgeid triipe lausa 2. Üks väärib lausa eraldi kirjutamist, aga teine  on muidugi seotud mu rattahullusega. Kuna mu pojad ei suutnud näha mind kurvastamas, siis samal õhtul ootas mind juba mu uus sõber. Seekord siis Scott, aga samuti hall ja nii kui ma teda nägin ja esimese sõidu tegin, sain aru,et see on päris minu oma.
Esimesed 200 km nüüd 3 päevaga sõidetud ja peab ütlema, et ta on igat eurot väärt.

7 kommentaari:

 1. Ma olen ka 2 rattavargust üle elanud ja tunnen sulle südamest kaasa. Nagu jalast oleks ilma jäänud!
  Väga head pojad Sul, aga ju Sa oled neile ikka väga kallis ka.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Me just Evega meenutasime ühe su ratta vargust. Seekord sul vedas ja said kätte ka.Ma kardan, et minu omaga nii ei lähe. Mul oli ju kallis ketaspiduritega ja see läks kindlasti hoobilt müügiks.Uus ratas on väga hea, aga vana oli mu esimene nii hea ratas ja ma hoidsin teda nagu silmatera.siiamaani on kurb ja kahju, aga ma ei saa ennast ka süüdistada, et ma oleksin hooletu olnud.Uuega ei julge üldse üksi poodi minna.
   Ma arvan, et mu tütred oleksid sedasama minu heaks teinud, aga pojad jõudsid ette ja nad ei lasknud mul üldse vastu vaieldagi. Noorem poeg räägib kogu aeg, et jätka oma elu just nii nagu see oli ja ära võta südamesse.

   Kustuta
 2. Sain esimesel korral jah kätte. Pärnus varastati sama ratas teist korda, seekord päriselt. Maja keldrist võeti ära. Siiani vaatan ringi, kes küll minu rattaga sõidab. Aga sinu oma varastati päeva ajal inimeste silme all. Uskumatu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just ja kõige rohkem panebki mind inimeste ükskõiksus imestama. kui mina oleksin näinud pealt, et keegi lõikab rattalukku läbi, oleksin küll vahele astunud ja kõva kisa teinud. Iseasi kas sellest kasu oleks olnud, aga ma poleks lihtsalt rahulikult pealat vaadanud ja pärast seletanud, et oi kui raske oli tal lukku läbi lõigata, et nägi päris palju vaeva. Esimse korraga ei saanudki. pidi lausa 2 korda lõikama.Vaene varas.nüüd on mul veel tugevam lukk, aga ega ma enam ei julge nii posti külge küll lukustada.See oli väga karm kogemus ja ilmselt läheb enne aastaid kui ma sellest päris üle saan, aga jah ka mina vaatan praegu ainult rattaid. Mõni päev lausa sõidangi mööda Nõmmet jaa rattaid ainult vaatangi.

   Kustuta
 3. ah sinu ratas oligi see mille pilti mu Tallinna poeg ja mini FB-s jagasid. Ka nendel on rattaid varastatud. Ükskord sõitis pojatütre roosa iludus kenasti vanalinnas vastu. Olevat kasutatud rattapoest ostetud. No mis sa teed, teiselt lapselt ju ratast tagasi ei võta.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just. 15 minutit peale vargust kammis 4 autot Nõmme tänavaid. Terve Nõmme grupp jagas postitust,SEB pangaautomaadi turvakaamera oli ratta varguse salvestanud, sest mu ratas oli just selle ette lukku pandud ja tulemusi netu.

   Kustuta
 4. Meil Peetris on viimasel ajal olnud samuti rattavarguste massiline laine. Eile teatas kohalik konstaabel FB-s, et kaks meest on selle eest vahistatud. Rohkem infot polnud tal õigust jagada. Ehk saadakse lõpuks sellele piir panna.

  VastaKustuta