pühapäev, 17. märts 2019


Vihula mõisas.

Seekord veetsime oma nädalalõpu  Vihula mõisas.
Vastuvõtul meeldis mulle see, et infovoldikul, mis meile anti, oli juba kirjas minu nimi. 
Mõisa kompleks on kena ja maalilise asukohaga.
Väga ilus loodus, palju huvitavaid hooneid, härrastemaja stiilse interjööriga.
Meie broneerisime endale toa Aidamajja.  Puhas hubane tuba, ülimugav voodi ja muidugi padjad. Enamasti on padjad ikka sellised veidi väsinud olemisega, aga siin olid just sellised nagu oleksid  äsja poelettidelt tulnud.
Õhtul toimus ka Alen Veziko kontsert "Seitse."
Kas me nüüd just tema fännid oleme, aga kui juba kohal olime, siis tuli kõik võimalused ära kasutada. Igatahes oli päris võimas ja ei kahetse, et otsustasime ikkagi kuulama minna.
Restoran üllatas elava muusikaga.
Toit oli väga maitsev. Part oli just nii küpsetatud nagu minule meeldib.Mees küll pisut torises oma notsu üle, aga see oli rohkem moe pärast.
Ujulaga jäime ka rahule. Mina oleksin  muidugi aurusaunale eelistanud leilisauna, aga meeldis, et meie külastuse ajal oli ujulas vähe rahvast ja saime privaatsust nautida.

Hommikusöök oli nii rikkalik, et enamus jäi proovimata. Silmad veel vaatasid ja imetlesid, aga rohkem ei oleks lihtsalt kõhtu mahtunud.
Tegime kogu mõisale tiiru peale. Vahvad on ka pood ja muuseumid. Palju huvitavaid sildu ja jõgi.
Vahepeal oli selline tunne nagu oleks teise sajandisse sattunud. Kahest päevast jääb ilmselgelt väheks, et kõike vaadata ja imetleda. Kindlasti tuleme suvel siia veel tagasi, aga siis juba pikemaks ajaks, sest siin on  avastamist veel küllaga. Muist hooneid on talveks kinni pandud ja matkarajad tahaks ka läbi käia.

1 kommentaar:

  1. Pillimees leiab alati pilli millel mängida kasvõi puulusikal … heh nii tore . Oi siis oli teil vägev ekskurss . Tead Eestimaal on tohutult palju kohti mida tasub läbi käia ja vaadata ja vist elu lõpuni ei jõuagi kõike näha ja uurida .. Kui kaks korda sama kohta külastad siis jääb mõni teine paik avastamata kahjuks .. Nii et aga julgelt edasi uutele radadele .. Oi, mina olen 20 aastat elanud siin ja mis mul kõik on nägemata ja kuulmata eesti kohta see on küll kurb .. ja ega ma siis endisel ajal suur reisija polnud - siis polnud ju raha ega võimalusi kuhugile minna … kahju jah aga olen sinu pärast õnnelik et sina näed ja kuuled ja annad teada minulegi … Aitäh sulle armas sõpsuke Reedake

    VastaKustuta